"Kurman pierwszą rakietą województwa" -
Echo Krakowskie

Kurman pierwszą rakietą województwa

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowskie
W wiosennym turnieju klasyfikacyjnym Kurman (Gwardia) zajął pierwsze miejsce, zwyciężając w ostatnim spotkaniu Skąpskiego (Cracovia) 6:2, 6:2, Nowak (Gwardia) otrzymał drugą lokatę po zwycięstwie nad Zawadzkim (Cracovia) 6:2, 6:3.

W grupie walczącej o 5 — 8 miejsca Horain (Start) pokonał Kolcza Kolejarz 6:1, 3:6, 6:4 oraz Moj (Kolejarz) wygrał z Płatkiem (Gwardia) 6:4, 6:1. W półfinale gry podwójnej Kurman, Nowak wygrali po ładnej grze z parą Skąpski, Hirszel 6:2, 6:2.

Finał gry podwójnej rozegrany zostanie w sobotę o godz. 16.30 na kortach Gwardii.
Źródło: Echo Krakowskie nr 124 z 26 maja 1955

"I lista tenisistów Krakowa" -

I lista tenisistów Krakowa

W siódmym dniu wiosennego turnieju klasyfikacyjnego WKKF można ustalić niemal ostatecznie I listę zawodników ha rok bieżący. Porażki Horaina (Start) z Mojem (Kolejarz)

3:6, 1:6 oraz Kołcza T. (Kolejarz) z Płatkiem (Gwardia) 6:8, 6:4, 3:6 spowodowały nieprzewidziane zupełnie ugrupowanie w obrębie drugiej czwór ki. Zawadzki i Skąpski zmierzą się jeszcze w walce o 3 miejsce, a przegrywający będzie bronił 4 lokaty przed Mojem.

Oto lista (w nawiasach miejsca z ub. r.): 1. Kurman Władysław — G. (1); 2. Nowak Adam Gw. (2—3); 3—4. Skąpski Mirosław Crac. (9); Zawadzki Andrzej Crac. (4—5); 5. Moj Eryk Kolejarz (7); 6. Horain Witold Start 297 (2—3); 7. Płatek Czesław Gwardia (—); 8. Kolcz Tadeusz Kolejarz (4 -5): 9—12. Hirszel Przemysław Cr., Maciantowicz J., Bujaktewicz, Kądziołka A. (wszyscy Gwardia).

Nadzwyczajną poprawę wykazali Płatek i Macianłowicz, natomiast Szyłkiewicz i nie biorący udziału w turnieju Karton (Garbarnia) i Wawrowski (Cr) będą musieli z trudem przebijać sie na swe zeszłoroczne miejsca podczas mistrzostw województwa (8-12. VI).
Źródło: Echo Krakowskie nr 126 z 28 maja 1955