Mecz następnego dnia:

1955-06-10 Gwardia Kraków - Cracovia 3:2

"Sukces Cracovii w Kielcach" -

Sukces Cracovii w Kielcach

Cracovia pokazała w Kielcach ładną i skuteczną grę odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo nad Gwardią 3:0 (2:0). Strzelcem wszystkich trzech bramek dla Cracovii był Kasprzyk. Pierwszą zdobył już w 5 min. po ładnym zagraniu z Rajchlem, dalsze dwie z solowych rajdów w 42 i 78 minucie.
Gospodarze ustępowali pod każdym względem biało-czerwonym, a nawet najlepszy gracz gwardzistów Morek był w tym spotkaniu zupełnie bezproduktywny. Większość akcji gwardzistów załamywała się już na pomocnikach Malarzu i Kolasie, a nieliczne wypady likwidowała spokojnie i pewnie grająca obrona. Bramkarz Michno nie miał pola do popisu.
Źródło: Dziennik Polski nr 137 z 10 czerwca 1955 [1]

"Hat trick Kasprzyka w Kielcach" -

Hat trick Kasprzyka w Kielcach

Od pierwszych chwil przewagę ma Cracovia. Już w 7 min. po błędzie obrony Gwardii prowadzenie zdobywa Kasprzyk. Druga bramka padła dopiero w 42 min. Tym razem strzelcem był również Kasprzyk. Po przerwie Cracovia mając już zapewnione zwycięstwo zupełnie się nie wysila. Mimo to Kasprzyk po raz trzeci strzela bramkę.
Mecz stał na przeciętnym poziomie i toczył się przy dużej przewadze Cracovii, która wygrała zasłużenie. Gwardia tym razem zagrała bardzo słabo, szczególnie w linii ataku. Na domiar złego zawiodły pewne dotychczas linie obronne. Na wyróżnienie w drużynie zwycięzców zasługuję Glimas w obronie oraz szybki Kasprzyk w ataku. U pokonanych jedynie Sikorski zagrał na normalnym poziomie.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 55 z 10 czerwca 1955 [2]