1955-08-28 Budowlani Opole - Cracovia 2:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Odra Opole


pilka_ico
II liga , 15 kolejka
Opole, niedziela, 28 sierpnia 1955

Budowlani Opole - Cracovia

2
:
2

(0:1)Herb_Cracovia

Trener:
Eugeniusz Wilczkiewicz

Sędzia: Sperling z Łodzi
Widzów: ok. 7 000 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 7000.

bramki Bramki

Popluc (49')

Jarek ('80)
0:1
1:1
1:2
2:2
Malarz (23')

Rajtar (55')
Skład:
L. Michno
Skrzat
Mazur
Glimas
Malarz
M. Kolasa
Opoka
Rajtar
Kasprzyk
Kadłuczka
Reichel

Ustawienie:
3-2-5


Opis meczu

"Dwóch kandydatów do extraklasy podzieliło się punktami" -
Przegląd Sportowy

Dwóch kandydatów do extraklasy podzieliło się punktami

Spotkanie dwóch czołowych zespołów II ligi było widowiskiem bardzo ciekawym obfitującym w dużą ilość efektownych momentów podbramkowych. Początkowo gra jest nerwowa, ale szybciej opanowali się gospodarze i w 5 min. tylko słupek ratuje drużynę krakowską od utraty bramki.

Z upływem czasu przewaga Budowlanych staję się wyraźniejsza a drużyna krakowska atakuję jedynie wypadami. Doskonale grająca obrona krakowska uniemożliwia uzyskanie bramki mimo że gospodarze strzelają dużo i mocno. Bramkarz drużyny krakowskiej, Michno interweniuję w kilku wypadkach bardzo przytomnie.
Prowadzenie dla Cracovii uzyskał niespodziewanie z rzutu wolnego Malarz w 23 min. Od tej pory gospodarze jeszcze silniej naciskają i mają zdecydowaną przewagę do końca pierwszej połowy, ale liczne strzały Spatka, Klika i Słysza stają się łupem bramkarza, albo też nieznacznie mijają się ze słupkami.
Po przerwie Budowlani z miejsca przejmują inicjatywę w swoje ręce i w 49 min. Popluć z zamieszania podbramkowego uzyskuję wyrównującą bramkę. Napór Budowlanych trwa nadal, ale prowadzenie zdobywa ponownie Cracovia z wypadu. Atak prawej strony kończy się dośrodkowaniem Opoki, Kornek mija się z piłką, i Rajtar przez nikogo nie obstawiony przytomnie strzela do pustej bramki.
Budowlani nie rezygnują z walki. Ataki ich są bardzo groźne, ale twarda obrona z Mazurem i Glimasem na czele nie dopuszczają do utraty bramek. Od 70 min. gra toczy się na jedną bramkę, przy czym wyrównującą bramkę uzyskali gospodarze w 80 min. gry.

W drużynie Budowlanych wyróżnił się Skronkiewicz w obronie, Strociak w pomocy oraz Klik w ataku. W drużynie Cracovii poza wspomnianym już (...)* w ataku, wyróżnili się Mazur i Glimas w obronie, jak również doskonale broniący bramkarz Michno
(S)
Źródło: Przegląd Sportowy nr 89 z 29 sierpnia 1955 [1]


(...)* - tekst całkowicie nieczytelny. Bardzo słaba jakość druku. Możliwe błędy w pisowni nazwisk zawodników Budowlanych.