1955-09-21 CWKS Kraków - Cracovia 1:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Wawel Kraków


pilka_ico
II liga , 18 kolejka
Kraków, środa, 21 września 1955

CWKS Kraków - Cracovia

1
:
0

(1:0)Herb_Cracovia

Trener:
Eugeniusz Wilczkiewicz

Sędzia: Franczykowski z Katowic
Widzów: 15 000

bramki Bramki
Piechaczek ('25)
1:0
Skład:
L. Michno
Gołąb
Mazur
Glimas
Malarz
Szarański
Reichel
Kasprzyk
Radoń
Kadłuczka (46’ Koźlak)
Wawrzusiak

Ustawienie:
3-2-5


Opis meczu

"To był dobry mecz" -
Przegląd Sportowy

To był dobry mecz

Wśród z górą 15 tys. widzów zebranych na stadionie CWKS większość stanowili zwolennicy Cracovii, oczekujący od drużyny rehabilitacji za słabą formę, wykazaną w niedzielnym spotkaniu przeciw Górnikowi(Zabrze).

Z tej strony nie spotkał ich zawód. Białoczerwoni rozegrali jeden z lepszych meczów, a mimo to zwycięstwo wojskowych ne podlegało żadnej dyskusji. Przewaga zwycięzców w urastała okresami do takich rozmiarów, że bramkę Michny ostrzeliwali... pomocnicy którzy dali prawdziwy koncert współpracy z napadem i własna obroną.
W defensywie Kaszuba wyróżniał się nie tylko jako mur nie do przebycia, ale również jako skuteczny doradca swego bramkarza. Oto bowiem, kiedy na krótko przed przerwą Cracovia zarobiła rzut karny, wydawało się, że padnie z niego wyrównanie. Kaszuba stając za niefortunnym egzekutorem jedenastki Wawrzusiakiem wskazał Pajorowi ruchem reki na... prawy róg bramki. Istotnie strzał poszedł w ten róg a przygotowany do skoku w tym kierunku Pajor, zdołał obronić celny lecz mało silny strzał. Była to jedna z 2 sytuacji z jakich Cracovia mogła zdobyć bramkę.

Natomiast wojskowi mieli takich sytuacji co najmniej 20. Że zaś zdobyli tylko 1 bramkę, to z jednej stromy zasługa dobrze broniącego Michny, wielkiej ofiarności Mazura i Glimasa, ratujących nie raz w pozornie beznadziejnych sytuacjach oraz braku szczęścia u napastników CWKS, walących piekielnie silne bomby, tuż nad poprzeczka względnie obok słupków.
(St. H.)
Źródło: Przegląd Sportowy nr 100 z 23 września 1955 [1]