Kraków,Stadion Cracovii, niedziela, 6 maja 1956, 11:30

(0:1)

Sędzia: Muszyński z Poznania

"Szczypiornistki Cracovii wygrały ze Stalą Chorzów" -

Szczypiornistki Cracovii wygrały ze Stalą Chorzów

Mitologiczne „Erynie” były niczym w porównań u z zawodniczkami Siali chorzowskiej, które po ostrej, zaciętej grze przegrały wczoraj w meczu piłki ręcznej o mistrzostwo 1 ligi z miejscową Cracovią 2:3 (1:0).

Zawodniczki Stali prowadziły 2:0 . I do lego momentu zachowaniu Ich nie można było nic zarzucić. Cracovia. przeprowadziła jednak kilka składnych akcji i kiedy wyrównała stan meczu na 2:2. ślązaczki ie przebierając już w Środkach zaczęły grać faul. Ponadto każdorazowo krytykowały orzeczenia sędziego, a zawodniczka Piechara skądinąd dobrze prowadzącego spotkanie arbitra Muszyńskiego z Poznania dosłownie zwymyślała. Prócz Semik, która mitygowała swe pełne temperamentu koleżanki, pozostałe zawodniczki Stali, nie potrafiły także panować nad sobą. W ostatniej minucie Cracovia strzeliła zwycięską bramkę uzyskując zasłużone zwycięstwo.

W przebiegu spotkania Cracovia była zespołem lepszym, choć w pierwszej połowie napastniczki zawodziły strzałowo. Wyróżniła się doskonała bramkarka Szypulska oraz Bulżanka l Szwabowska. W Stali na wyróżnienie zasługuje Setnik, Mulcheim. Bramki zdobyły, dla Cracovii: Szwabowska 2 i Drozdowska, dla Stali Setnik i Piechara. Sędziował Muszyński z Poznania.
Źródło: Echo Krakowa nr 107 z 7 maja 1956