mistrzostwa wojewódzkie

data prawdopodobna

"MISTRZOSTW TENISOWYCH WOJ. KRAKOWSKIEGO" -

MISTRZOSTW TENISOWYCH WOJ. KRAKOWSKIEGO

Sekcja tenisa WKKF przy wydatnej współpracy koła sportowego Unia Czarni -zorganizowała w Żywcu przy udziale 40 mężczyzn i 16 kobiet indywidualne mistrzostwa województwa krakowskiego.

Udział biorą najlepsi tenisiści naszego województwa, w pierwszym dniu uzyskano wyniki: mężczyźni Płatek (Start) — Augustynowicz (Unia Żywiec) 6.1. 6:4. Wardas (Start) — Borycz (Garbarnia) 6:3. 6:4. Pieczara (Kolejarz) - Galist (Włókniarz Chełmek) 6:1. 6:2, Wardas (Start) — Kądziołka (Start) 6:4. 6:3. Hirszel N. (Cracovia) — Rynczarski (Unie Żywiec) 5:7. 6.3, 6:3.

Kobiety: Maciaszek (Unia Żywiec) — Malinowska (Garbarni) 6:0. 6:2. Dańda (Kolejarz) Kolarz (Unia Żywiec) 6:0, 6:1. Czul (Unia Żywiec) — Kochlik [Start) 6:1, 4:6. 6:2.
Źródło: Echo Krakowa nr 139 z 14 czerwca 1956

"Kurman i Dańda mistrzami województwa w tenisie" -

Kurman i Dańda mistrzami województwa w tenisie

W Żywcu zakończyły się indywidualne mistrzostwa województwa krakowskiego w tenisie. W grach pojedynczych mężczyzn tytuł mistrzowski zdobyli Kurman (Stal Chełmek), wygrywając z Zawadzkim (Cracovia) 6:1, 3:6, 6:1. W finale kobiet Dańda (Kolejarz) pokonała Maciuszek (Unia Czarni Żywiec) 6:1, 6:4. W grze mieszanej tytuł mistrzowski zdobyła para Fogelman-Kopacz (Kolejarz) wygrywając z Kozłowską i Zawadzkim (Cracovia) 9:7, 6:2. W grze mieszanej Horain-Wardas (Start) pokonali parę Kopacz-Maciantowicz (Kolejarz) 4:6, 6:1, 7:5. Mistrzostwa tenisowe przyniosły szereg niespodzianek. Do nich zaliczać możemy przegraną zeszłorocznej mistrzyni Fogelman z Maciuszek, oraz porażkę rozstawionych w grze pojedynczej mężczyzn Skąpskiego z Wardasem i Płatka z Okrzesikiem. Ponadto niespodziankę sprawił junior Cracovii Hirszel wygrywając z Maciantowiczem. W konkurencja kobiet bezkonkurencyjna była Dańda, zawodniczka najlepiej przygotowana kondycyjnie i technicznie do tak ciężkiego turnieju. Dobrze też spisała się Maciuszek, eliminując Fogelman. Organizacja mistrzostw była sprawna, niestety poziom turnieju nie mógł nas zadowolić.
Źródło: Echo Krakowa nr 142 z 18 czerwca 1956