1957-06-20 Cracovia - Nadwiślan 4:3

Cracovia - Nadwiślan 4:3

data prawdopodobna

W meczu Nadwiślan—Cracovia (dotychczas remis 2:2). partię Zawadzki … - Nowak (N) przerwano przy stanic 2:6. 6:4. 4:3. Zawadzkiemu brakuje więc tylko 2 gemów do zwycięstwa nad mistrzem województwa. Inne wyniki: Zawadzki—Horain 6:3. 6:4. Nowak—Hirszel 6:0, 6:2. Horain-Hirszel 6:2.

6:3, Zawadzki, Hirszel—Horain. Nowak 8:4. 2:6. 6 3. Holocher (Nadw)—Kozłowska 3:1 (przerwany)

Półfinał mistrzostw juniorów: Olsza—Włókniarz Chełmek 6:1.
Źródło: Echo Krakowa nr 144 z 21 czerwca 1957

"Olsza 1b już w finale mistrzostw tenisowych" -

Olsza 1b już w finale mistrzostw tenisowych

DOGRYWKI w obu półfinałach drużynowych mistrzostw województwa w tenisie przyniosły zwycięstwo Olszy nad Fablokiem g 4:3 i Cracovii nad Nadwiślanem 4:3.

W grze podwójnej para Olszy Kopacz, Pieczara pokonała Kurmana 1 Skipiałę 6:4, 6:2, 10:8. Zakończenie meczu Cracovia —Nadwiślan przyniosło również dalsze niespodzianki: Zawadzki (Cr.) zwyciężył Nowaka — mistrza województwa — 1:6, 6:2, 6:1. Stan meczu wyrównała Holocher (Florkiewiczówna), wygrywając pierwszy raz w życiu z Kozłowską (Kubalanka) 6:3, 6:4. W grze mieszanej Kozłowska—Zawadzki zwyciężyła parę Nadwiślanu Holocher—Nowak 3:6, 6:3, 6:4. po słabej taktycznie grze tych ostatnich.

Nie wiadomo jednak na pewno, które drużyny będą grały w finale, ponieważ Fablok ma zastrzeżenia do udziału Kopacza w grze mieszanej, natomiast wszystkie gry męskiej meczu Nadwiślan—Cracovia,, będą jutro i pojutrze powtórzone, ze względu na to, że w myśl nowego regulaminu muszą być rozgrywane w pięciu setach. To znaczy, że stan meczu jest da capo 1:1. (WH)
Źródło: Echo Krakowa nr 145 z 22 czerwca 1957