1957-09-22 Cracovia - Górnik Świętochłowice 6:3

Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 22 września 1957, 11:30

3

(5:2)

"4 bramki Szwabowskiej przyniosły zwycięstwo szczypiornistkom Cracovii" -

4 bramki Szwabowskiej przyniosły zwycięstwo szczypiornistkom Cracovii

W MECZU o mistrzostwo I ligi w piłce ręcznej kobiet. Cracovia pokonała Górnika Świętochłowice 6:3 (5:2). Do przerwy Cracovia chała pokaz ładnej, zespołowej gry I uzyskała zdecydowaną przewagę w polu, uwieńczoną zdobyciem 5 bramek. W drugiej połowie zawodów napastniczki Cracovii zupełnie zapominają o grze zespołowej, a ich indywidualne zagrania łatwo likwiduje obrona Górnika. Drużyna świętochłowicka mimo dużej ambicji, ustępowała krakowiankom co najmniej o klasę. W Cracovii, która wystąpiła w osłabionym składzie: bez Drozdowskiej, Krupianki i Trzosównei. oprócz dobrze dysponowanej strzałowe Anny Szwabowskiei wyróżniły się młode zawodniczki — Tobola i Alicja Szwabowska. Bramki zdobyły dla Cracovii: Anna Szwabowska — 4 i Piwowarczyk — 2. Dla Górnika — Gmyrek, Lampert i Hildebrandt po 1. Zawody prowadził p. Mientus (Opole).
W meczu o we iście do I ligi piłki ręcznej mężczyzn, Krowodrza przegrała ze Stalą Bobrek 6:9 (5:3).
Źródło: Echo Krakowa nr 222 z 23 września 1957