Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 1 grudnia 1957, 11:00

Fudalej 75' Gabor 80'

podczas meczu

"Piłkarze Cracovii I B zdobyli puchar KOZPN" -

Piłkarze Cracovii I B zdobyli puchar KOZPN

W niedzielę piłkarze Cracovii IB zremisowali i Unią Oświęcim 1:1 (0:0) i tym samym zdobyli Puchar KOZPN. Bramkę dla Cracovii uzyskał Fudalej w 75 min., a dla Unii — Gabor w 5 minut później.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 287 z 2 grudnia 1957

"Piłkarze Cracovii zdobyli puchar KOZPN" -

Piłkarze Cracovii zdobyli puchar KOZPN

DECYDUJĄCE spotkanie w piłce nożnej o puchar KOZPN, pomiędzy drużynami Unii (Oświęcim) i Cracovii Ib, zakończyło się wynikiem nierozstrzygniętym 1:1 (0:0).

Mecz rozegrany przy kilkunastostopniowym mrozie, nie stał na wysokim poziomie. W obydwóch drużynach najlepszymi formacjami były defensywy. Z wyjątkiem ostatnich 15 minut, przewagę mieli piłkarze Cracovii. Wiele kapitalnych pozycji podbramkowych nie wykorzystanych przez napastników białoczerwonych uchroniło drużynę Unii przed wysoką porażką.

Pierwszą bramkę zdobył dla Cracovii — Fudalej, w 75 minucie gry po ładnym podaniu piłki przez Radonia. Wyrównał 7 minut później najlepszy zawodnik gości — Gabor. Puchar 3 KOZPN zdobyła Cracovia I Ib, gdyż pierwsze spotkanie obydwóch drużyn zakończyło się zwycięstwem piłkarzy krakowskich 2:1.
Źródło: Echo Krakowa nr 281 z 2 grudnia 1957