turniej Radom
data prawdopodobna

"Młodzi tenisiści Krakowa grają na turnieju w Radomiu" -

Młodzi tenisiści Krakowa grają na turnieju w Radomiu

RADOM (tel.wł.j. Rozpoczął się tu ogólnopolski turniej tenisowy juniorów, w którym uczestniczy również trójka młodych zawodników krakowskich: mistrzyni województwa Juniorek Ewa Czupryn (Olsza), Bukalska (Cracovia) oraz Czilijski (Olsza). Czupryk w pierwszej rundzie wygrała walkowerem z powodu nie przybycia przeciwniczki i będzie grała od razu w półfinale. Bukalska rozegrała wczoraj tylko 1 seta z Aniołowską wygrywając 6:3, po czym mecz został przerwany i zostanie dokończony w dniu dzisiejszym. Czilijski spotkał się z Sołsznią (Broń Radom) wygrywając 7:5, 6:4. Z pozostałych gier juniorów warto wymienić partię Gerhard (RKS Radom) — Hebda II (Legia W-wa), zakończoną zwycięstwem Gerharda 9:7, 6:1.
Źródło: Echo Krakowa nr 147 z 26 czerwca 1958

"Dalsze zwycięstwa /s młodych tenisistów Krakowa w Radomiu" -

Dalsze zwycięstwa /s młodych tenisistów Krakowa w Radomiu

RADOM (tel, własny)

W dalszym ciągu turnieju tenisowego juniorów, reprezentanci Krakowa odnieśli dalsze zwycięstwa. Bukalska (Cracovia) pokonała Ryżewicz (Szczecin) 4:6, 6:1. 6:5, 1 Aniolowską (RKS Radom) 6:3. 6:2. Tyliński (Olsza Kraków) wygrał z Kasprzyckim (Broń Radom) 6:2, 6:5 i będzie walczyć w ćwierćfinale.

Zawodniczka krakowskiej Olszy — Czupryk, spotka się dziś w grze półfinałowej ze zwyciężczynią meczu, Pruszyńska (Legia Warszawa) — Kucharska (Warszawianka). Bukalska zmierzy się z Olszowską (Legia Warszawa).
Źródło: Echo Krakowa nr 148 z 27 czerwca 1958

"E. Czupryk wygrała (umiej tenisowy w Radomiu" -

E. Czupryk wygrała (umiej tenisowy w Radomiu

WCZORAJ w Radomiu zakończył się ogólnopolski turniej tenisowy juniorek i juniorów. Duży sukces odniosła zawodniczka krakowskiej Olszy — Ewa Czupryk, która w półfinale pokonała Kucharską (Warszawianka) 6:1, 6:3 a w finale mistrzynię okręgu warszawskiego — Olszowską (Legia) 6:1, 6:2. Nieźle spisała się też druga reprezentantka Krakowa — Bukalska (Cracovia), która doszła do półfinałów przegrywając dopiero z Olszowską (Legia) 6:4, 2:6, 1:6. Wśród juniorów zwyciężył Ornowski (Legia). W finale pokonał on Michałowicza (Sparta W-wa) 6:4, 6:3. Tyllński (Olsza) przegrał w ćwierćfinale o Jopkiewiczem (Broń) 1:6, 7:5, 2:6.
Źródło: Echo Krakowa nr 150 z 30 czerwca 1958