1958-10-17 Cracovia - Crvena Zvezda 67:93

67
:
93

(34:46; :; :; :)

W drugim meczu 6-krotny mistrz Jugosławii — Crvena Zvezda pokonała Ii-ligową Cracovię 93:67 (46:34). Sędziowali p.p. Miętta i Reguła.

CRVENA ZVEZDA: Minja 8. Radovic 25, Kalie 18, Kontic 13, Popovic i Dracoilovics po 9, Matic 6 oraz Vicentic 5. CRACOVIA: Korpak 21, Winnicki 14, Odziewa 13, Oleszek i Zagórski po 7 oraz Kowalski 5.

W pierwszej połowie meczu Cracovia była niemal równorzędnym partnerem dla zespołu jugosłowiańskiego. Po przerwie niestety krakowianie opadli z sił i oddali inicjatywę przeciwnikom. U zwycięzców wyróżnił się bardzo skoczny i doskonale wyszkolony technicznie — Radovic oraz Minja (reprezentanci Jugosławii), u pokonanych Korpak, Zagórski, Winnicki i Oleszek.

Dziś o godz. 17 dalszy ciąg turnieju. Grają: Cracovia — Sparta i Crvena Zvezda — Wisła.
Źródło: Echo Krakowa nr 243 z 18 października 1958