77

(33:47; :; :; :)

"Cenne zwycięstwo koszykarzy Cracovii nad Społem (Łódź)" -

Cenne zwycięstwo koszykarzy Cracovii nad Społem (Łódź)

SPOTKANIE koszykówki o mistrzostwo II ligi pomiędzy męskimi drużynami Cracovii i Społem (Łódź) zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem krakowian 77:58 (47:33). Zawody sędziowali pp. Kubicki i Orlikowski z Poznania.

Wprawdzie wczorajsze zawody nie stały na jakimś nadzwyczajnym poziomie, lecz szybka i zacięta gra podobała się licznie zgromadzonym widzom. Obydwie drużyny reprezentowały ofensywny styl gry, stosując od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów grę opartą na „szybkim ataku". Początek zawodów' pomiędzy dwoma najpoważniejszymi kandydatami na mistrza grupy południowej II ligi nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa biało-czerwonych. Zdenerwowanie wywołane, dużą stawką spotkania ujemnie wpływało na krakowian i dopiero kilka celnych rzutów O-dziewy na kosz wprowadziło w ich szeregi spokój i opanowanie.

W miarę upływu minut gry, przewaga Cracovii coraz bardziej wzrastała i pierwsza połowa meczu zakończyła się różnicą 14 punktów na korzyść biało-czerwonych. Po zmianie stron łodzianie za wszelką cenę pragnęli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz byli bezradni wobec dobrej dyspozycja strzałowej i ambicji zawodników Cracovii. W przekroju meczu do najlepszych zawodników w zespole zwycięzców należeli: O-dziewa, Korpak i Winnicki, a w Społem: Schmidt i Szczeciński.

Punkty dla Cracovii zdobyli: Korpak — 24, Odziewa — 13, Kowalski i Zagórski po 12. Oleszek — 9 i Winnicki — 7. Dla Społem najwięcej punktów uzyskali: Szczeciński — 27 i Schmidt — 14. (jl)
Źródło: Echo Krakowa nr 255 z 3 listopada 1958