3
:
7

Opis zawodów

"Hokeiści Cracovii zwycięstwem nad Fortuną przypieczętowali swój awans do ekstraklasy" -

DZIŚ W NOCY o godz. 24 zakończy! się na Torwarze mecz hokejowy Cracovia—Fortuna Wyry. Jak pisaliśmy, spotkanie to po machinacjach Śląskiego OZHL mogło w wypadku porażki Cracovii dać awans do ekstraklasy drużynie z Wyr.

Cracovia jednak w bezpośrednim pojedynku na lodzie pokazała, te jest drużyną lepszą, i że jej słusznie należy się awans do I ligi. Cracovia wygrała 7:3 (2:2, 2:0. 3:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli: T. Kopczyński, Dutkiewicz i Korzeniak po 2. oraz Montean 1. Sędziowali pp. Zarzycki i Romanowski z Warszawy.

Przez pierwsze dwie tercje meczu hokeiści biało-czerwonych grali nerwowo, gra była wyrównana. W III tercji zawodnicy Fortuny. zdenerwowani perspektywę porażki, grają coraz brutalniej. Często wędruję za to na ławkę kar, natomiast Cracovia rozkręca się teraz coraz bardziej, potwierdzając swą przewagę zdobyciem trzech dalszych bramek.

Po w pełni zasłużonym zwycięstwie, w drużynie zapanowała wielka radość. Hokeiści Cracovii maję wszelkie powody do zadowolenia z uzyskanego wyniku, który przypieczętował ich awans do ekstraklasy.
Źródło: Echo Krakowa nr 70 z 25 marca 1959