1959-11-14 Górnik Katowice - Cracovia 9:0

(3:0; 1:0; 5:0)

Opis zawodów

"Liga hokejowa wystartowała. Planowa porażka Cracovii z Górnikiem" -

Liga hokejowa wystartowała. Planowa porażka Cracovii z Górnikiem

Wczoraj wystartowała I liga hokeja na lodzie. Pierwsze spotkania raczej nie dostarczyły widowni większych emocji, a drużyny wykazały braki kondycyjne. Niespodzianek raczej nie było, a start beniaminków ligi Cracovii i Pomorzanina wypad! na ogół dość udanie. Cracovia nie przegrała dwucyfrowo jak się spodziewano, a Pomorzanin stawił ŁKS-owi zacięty opór przegrywając zaledwie różnicą jednej bramki.

Hokeiści Cracovii przegrali swoje pierwsze spotkanie z Górnikiem Katowice 9:0 (3:0, 1:0, 5:0). Krakowianie przystąpili do meczu bez specjanego stremowania i nastawili się na grę defensywną.
Pierwsza tercja kończy się tylko wynikiem 3:0, przy czym udane interwencje bramkarza Mruka nie pozwalają Górnikom na podwyższenie wyniku. Jeszcze lepszy dla Cracovii ma przebieg II tercja i tylko jedna bramka pada dla Górników. Tercja ta mogła zakończyć się remisowo, gdyby Korzeniak wykorzystał sytuację z solowego przeboju.

W III tercji przerwano spotkanie na 10 minut, gdyż bramkarz Mruk został kopnięty przez Wróbla w kolano i dopiero po udzieleniu mu pomocy przez lekarza grał dalej. Wróbel zarobił 5 min. na ławce kar, a wkrótce towarzyszył mu Konieczny z dwoma minutami. Mimo iż Cracovia grała w piątkę przeciw trójce. Górnik strzelił dalsze dwie bramki.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 274 z 16 listopada 1959

• 14.11.1959 Górnik Katowice - Cracovia 9:0 (3:0, 1:0, 5:0) [1]