1959-12-16 Legia Warszawa - Cracovia 13:1

(5:0; 7:0; 1:1)

Opis zawodów

"Bez Dutkiewicza hokeiści Cracovii z Legią" -

Bez Dutkiewicza hokeiści Cracovii z Legią

Wczoraj hokeiści Cracovii przegrali w Warszawie z Legię 1:13 (0:5, 0:7, 1:1). Bramki zdobyli: dla zwycięzców — Stankiewicz, Burek, Jeżak i Gosztyła po 2 oraz Kurek, Janiczko, Skotnicki, Zieliński i Małek po 1, dla pokonanych — Trojanowski.

Zwycięstwa Legii 13:1 nie spodziewali się najzagorzalsi jej zwolennicy a jednocześnie krakowianie liczyli na niższą porażkę biało - czerwonych. Cracovia wystąpiła bez swego czołowego zawodnika — Dutkiewicza, który nie mógł jechać do Warszawy. Jego brak w dużej merze osłabił bitmość naszej drużyny, co jednak w niczym nie tłumaczy tak wysokiej porażki. W pierwszych dwóch tercjach legioniści atakowali z ogromnym impetem. Dopiero w ostatniej tercji wyraźnie zwolnili tempo i wówczas gra się wyrównała.

Wczorajsza porażka nie powinna załamać hokeistów Cracovii. których w nadchodzącą niedzielę czeka mecz z Baildonem w Krakowie. Przy okazji apelujemy jednocześnie do zarządu klubu oraz do administracji obiektów SKS Cracovia, aby na lodowisku przy al. Puszkina uruchomiono wreszcie megafony.
Źródło: Echo Krakowa nr 294 z 17 grudnia 1959