2 Wywalec
1 Kiełtyka

"Słaby mecz piłkarek Cracovii z Ruchem" -

Słaby mecz piłkarek Cracovii z Ruchem

Tym razem nie popisały się piłkarki ręczne Cracovii. W spotkaniu z chorzowskim Ruchem krakowianki, uchodzące za faworyta, zaledwie zdołały dość szczęśliwie zremisować 6:6 (3:5).

Po pierwszych kilku minutach, gdy Cracovia prowadziła 2:0 i wydawało się, że mecz potoczy się normalnym trybem, chorzowianki zaczęły składnie kombinować i z ładnych akcji objęły prowadzenie. Na odmianę zdenerwowanym krakowiankom nic nie „wschodziło" i tylko dzięki rozpaczliwemu zrywowi w ostatnich dwóch minutach Toboła i Szwabowska zdołały strzelić dwie bramki i wyrównać stan meczu na 6:6. Dawno Już nie widzieliśmy tak słabo grającej Cracovii. Akcje w ogóle się nie kleiły, z uporem „maniaka” strzelano górą, w czym celowała zwłaszcza Szwabowska, która przestrzeliła niezliczoną ilość pozycji. Polski De Stefana w spódnicy wypadł wczoraj bardzo słabo. Również Krupa, Piwowarczyk, Toboła niczym się nie popisały.

Bramki dla Cracovii zdobyły Szwabowska i Góralczyk po 2, Toboła i Piwowarczyk po 1, a dla Ruchu Gabryś 3, Wywalec 2 i Kiełtyka 1. Z powodu nieprzybycia wyznaczonego sędziego zawody prowadził p. Roch-Kowalski z Krakowa.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 304 z 21 grudnia 1959