1960-01-24 Start Katowice - Cracovia 3:3

(2:1; 1:0; 0:2)

Opis zawodów

"Zaświecił promyk nadziei. Hokeiści Cracovii remisują ze Startem" -

Zaświecił promyk nadziei. Hokeiści Cracovii remisują ze Startem

W niedziele hokeiści Cracovii zdobyli cenny punkt w meczu ze Startem Katowice, remisując 3:3 (1:2, 0:1, 2:0).

Punkt ten może mieć duże znaczenie w ostatecznej walce o utrzymanie się krakowian w I lidze. Ogólnie w obu drużynach napastnicy wykazywali poważne braki w celności strzałowej. W Cracovii Radwański miał kilka muro¬wanych okazji strzałowych i gdyby zdobył z nich przynaj¬mniej jedna bramkę Cracovia opuściłaby lodowisko ja¬ko zwycięzca.
Start już po dwóch tercjach prowadzi 3:1 i wydawało się, że Cracovia ten mecz przegra. Dopiero w III tercji Kaleta uzyskał dalekim strzałem drugą bramkę, a wyrównanie było dziełem Korzeniaka. po pięknym objechaniu bramki. Mimo zdobycia w tym okresie dwóch bramek Cracovia była zepchnięta zupełnie do defensywy. Broniła się jednak bardzo skutecznie.
Uzyskanie 1 punktu przez Cracovię to w dużej mierze zasługa doskonale w tym meczu broniącego Mruka. Hokeiści Startu byli szybcy I technicznie nieco lepsi od Cracovii. Oni też liczyli na zdobycie 2 punktów.
W Cracovii obok Mruka na wyróżnienie zasługuje Korzeniak, w Starcie I atak — Hartman. Kretek, Fonfara. Sędziowali z Warszawy Rabicki i Romanowski.

Bramki zdobyli: dla Startu Laska, Fonfara i Kretek, dla Cracovii Radwański, Kaleta i Korzeniak.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 20 z 25 stycznia 1960