1960-06-05 zawody strzeleckie

zawody strzeleckie

"Zawody strzeleckie o Puchar Karola Bunscha" -

Zawody strzeleckie o Puchar Karola Bunscha

W Krakowie zakończyły się doroczne, dwudniowe młodzieżowe zawody strzeleckie o Puchar Karola Bunscha, popularnego pisarza 1 nestora strzelectwa krakowskiego. Puchar zdobyła po raz drugi drużyna Cracovii, osiągając łącznie 1444 pkt, przed Koroną 1420 pkt.

Najlepsze wyniki indywidualne uzyskał Drabik (Cracovia), trzy zwycięstwa. Strzelając z karabinka sport, szkolnego ustanowił on nowy rekord okręgu — 183 pkt (post, leżąc 20 strzałów). W karabinku dowolnym (Kbks 3a) — trzy pierwsze miejsca zajęli strzelcy Cracovii — Drabik, Rudnicki A., Janson. W strzelaniu z karabinka szkolnego (Kbks 6a) Drabik i Rudnicki rozdzieleni zostali w klasyfikacji przez Mrożka (Korona).

Rozegrano też konkurencje młodzików, w której zwyciężył Mrożek (Korona) przed Jasieckim (Cracovia) — obaj po 100 pkt na 100 możliwych, przed Doboszem (Korona) 99 pkt.

W zawodach startowało 30 zawodników. Program tej ciekawej imprezy oparty był na regulaminie zawodów o mistrzostwo Polski.
Źródło: Echo Krakowa nr 133 z 7 czerwca 1960