1961-01-15 Cracovia - ŁKS Łódź 2:5

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia herb.png


Hokej.png
I liga
Kraków, lodowisko Cracovii, niedziela, 15 stycznia 1961, 8:00

Cracovia - ŁKS Łódź

2
:
5

(0:0; 1:5; 1:0)


ŁKS Łódź herb.png


Opis zawodów

"Mecz z przeszkodami" -
Gazeta Krakowska

Mecz z przeszkodami

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Ligowe spotkanie hokejowe Cracovia—ŁKS wyznaczone na sobotę w godzinach wieczornych nie doszło do skutku z powodu odwilży. Sędziowie Albański 1 Wróbel ze Śląska uznali taflę lodową za nie nadającą się do rozegrania zawodów. 3-tysięczna publiczność opuszczała lodowisko Cracovii z zawiedzionymi minami, a organizatorzy musieli zwrócić im pieniądze za bilety. Obie drużyn/ uzgodniły termin meczu na niedzielę na godz. 8 rano!

O tej porze lodowisko znajdowało się w lepszym nieco stanic. Mecz po nieciekawej grze wygrał ŁKS 5:2 (0:0, 5:1, 0:1), zawdzięczając swe zwycięstwo błędom obrony Cracovii zaraz na początku drugiej tercji.
W tym okresie w przeciągu zaledwie 2 minut Cracovia straciła 4 bramki, które zadecydowały o jej porażce. W I I Iii tercji gospodarze mieli przewagę, lecz napastnicy Cracovii pudłowali w najdogodniejszych sytuacjach.
Po bezbramkowej I tercji, łodzianie w 1 i 2 minucie Ii tercji zdobyli 4 bramki ze strzałów Filipiaka (2) i Baranowskiego (2). W 6 min. tej tercji Korzeniak zdobył pierwszą bramkę dla Cracovii a w chwilę potem Zydlewicz podwyższył wynik 5:1 dla łodzian, w III tercji Cracovia miała więcej z gry, lecz udało się jej jedynie zmniejszyć rozmiary porażki, po bramce strzelonej przez Freussnera.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się dopiero w lutym w Krakowie O ile poprawią się warunki atmosferyczne. we wtorek i środę zobaczymy w Krakowie hokeistów Legii w ligowym meczu z Cracovią.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 13 z 16 stycznia 1961