1961-01-22 Cracovia - Włókniarz Zgierz 4:6

Kraków, lodowisko Cracovii, środa, 18 stycznia 1961, 19:00

(1:4; 1:2; 2:0)

Opis zawodów

"W rewanżowym spotkaniu porażka Cracovii" -

W rewanżowym spotkaniu porażka Cracovii

Niespodziewaną porażkę ponieśli hokeiści Cracovii w rewanżowym meczu w niedzielę z Włókniarzem Zgierz 4:6 (1:4, 1:2, 2:0). o porażce zadecydowała słaba gra Cracovii oraz jej bramkarza Mruka w I tercji, w której goście prowadzili 3:0 i 4:1. w II tercji Włókniarz miał już mniejszą przewagę, Jednak nadal prowadził 6:2. Dopiero zryw Cracovii w ostatniej tercji doprowadził do poprawy wyniku.

Bramki dla gości zdobyli: Frątczak 3, Wiaderkiewicz, Szymański i Gołdyn. Sędziowali Nyc i Sylwester z Katowic.

Mecz na ogół slaby, prowadzony dość chaotycznie. Włókniarze grali Jednak lepiej zespołowo i wykazywali większą szybkość. Wyróżniali się obrońcy Szew-zyk i Lewandowski oraz w ataku Frątczak. W Cracovii tym razem trudno kogoś wyróżnić.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 19 z 23 stycznia 1961

"Dwa »oblicza« hokeistów Cracovii" -

Dwa »oblicza« hokeistów Cracovii

W sobotę hokeiści Cracovii pokonali w meczu o mistrzostwo I ligi Włókniarza Zgierz 9:1 (1:0. 2:1, 6:0). Bramki zdobyli. dla zwycięzców — Preusner 3, Łopatka 2 oraz Pędzimąż, Korzerzeiak, Lejczyk i Błażowski po 1 , dla Dokonanych — J. Frątczak Sędziowali bardzo dobrze — Nyc i Sylwester z Katowic. Wdzów ok. 3 tys.

Hokeiści Cracovii zagrali wreszcie poprawcy mecz i po dwóch, na ogół równorzędnych tercjach, w korcowych minutach zepchnęli gości do rozpaczliwej obrony. Mało brakowało a roście zjechałby z lodu z dwucyfrową porażką.

W poprawrie grającym zespole Cracovii bardzo dobrze spisał się najmłodszy atak (II — w składzie Preussner, Leiczyk i Łopatka). Nieźle grał także bramkarz — Mruk oraz obrońcy.

Niestety w drugim spotkaniu Cracovia po kompromitująca słabej grze. szczególnie w pierwszych dwóch tercjach, przegrała z Włókniarzem 4:6 (1:4, 1:2, 2:0). Bramki zdobyli, dla Cracovii — Zbożeń 2 oraz Łopatka i Borowicz po 1. dla Włókniarza — J. Frątczak 2, oraz Makowski, Lewandowski, Szymański i Gołdyn po 1.

Przed meczom zawodnicy Cracovii przypominali sobie nawzajem, że nie wolno przeciwnika lekceważyć, ale kiedy wyjechali na taflę grali ospale. Przeciwnie przejął inicjatywę i już w 2 min. uzyskał prowadzenie, którego nie oddał do końca zawodów. W ostatniej tercji po zmianie bramkarza (za Mruka wyjechał Pietruszka) finisz biało-czerwonych był bardzo efektowny, ale na wyrównanie było już za późno.
Źródło: Echo Krakowa nr 19 z 23 stycznia 1961