1961-11-21 Cracovia - Partizan Belgrad 6:1

Kraków, lodowisko Olszy, wtorek, 21 listopada 1961, 18:00

(0:1; 2:0; 4:0)

Opis zawodów

"Zwycięstwo hokeistów Cracovii" -

Zwycięstwo hokeistów Cracovii

Wczoraj na sztucznym lodowisku w Krakowie odbył się towarzyski międzynarodowy mecz hokejowy, w którym II ligowa Cracovia pokonała wicemistrza Jugosławii drużynę Partyzanta z Belgradu 6:1 (0:1, 2:0, 4:0).

Bramki dla zwycięzców zdobyli: Korzeniak i Lejczyk po 2, Prcussner 1 Borowicz, a dla gości Taszic. Sędziowała para krakowska p.p. Stachura i Ostrowski. Widzów Ok. 2 tys.

„Biało-czerwoni” wykazali Już pewną zwyżkę formy i jeśli utrzymają się w tej dyspozycji możemy spodziewać się ładnych i ciekawych pojedynków w najbliższych meczach mistrzowskich z groźnym zespołem Naprzodu Janów. Mecze te odbędą się w Krakowie w sobotę i niedzielę.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 277 z 22 listopada 1961

"Cracovia zwycięża Partizana Belgrad 6:1." -

Cracovia zwycięża Partizana Belgrad 6:1.

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa cz.2
CRACOVIA — PARTIZAN BELGRAD 6:1 (0:1, 2:0, 4:0). Bramki zdobyli: dla Cracovii — Lejczyk i Korzeniak po 2, Preussner i Borowicz po 1, dla Partizana — Tesic. Sędziowali pp. Stachura i Ostrowski z Krakowa. Widzów około 1,5 tys.

CRACOVIA — Mruk, Szwabenthan, Bigaj, Zbożeń, Drozd, Preussner, Łopatka, Lejczyk, Borowicz, Nowak. Radwański, Montean, Korzeniak, Wajda. PARTIZAN — Blagajeyic, Stojanoric, Mijuskovic, Andelic, Piperski, Stojkovic, Tesic, Holbus, Kordic, Jovanovic, Ancevic, Koljnsic, Culum, Kroljanc.

Międzynarodowy mecz hokejowy wicemistrza Jugosławii Partizana Belgrad z Cracovią nic wywołał zbyt dużego zainteresowania wśród krakowskich sympatyków sportu. 1,5 tys. widzów, przybyłych na lodowisko „Olszy” oglądało jednak ciekawe widowisko. Cracovia, która zagrała swój najlepszy mecz w tym sezonie, odniosła zasłużone zwycięstwo, będąc bardziej zgraną i lepszą technicznie drużyną.

Pierwsza tercja nie zapowiadała wysokiej porażki gości, którzy rozpoczęli grę z wielkim impetem. Jeden z ataków jugosłowiańskich po biedzie bramkarza biało-czerwonych — Mruka przynosi im w 14 min. prowadzenie. W drugiej tercji Cracovia wyrównuje ze strzału Lejczyka i w 15 min. po pięknym zagraniu Lejczyka z Preussnerem, ten ostatni zdobywa drugą bramkę dla Cracovii. W ostatnich 20 minutach zawodnicy jugosłowiańscy opadli nieco z sił i na tafli panowali niepodzielnie biało-czerwoni, zdobywając cztery dalsze bramki przez: Korzeniaka (2), Borowicza i Lejczyka. Drużyna gości, w której występuje trzech reprezentantów Jugosławii, nie zaprezentowała spodziewanych umiejętności.

W drużynie zwycięzców na wyróżnienie zasługują: Zbożeń w obronie, Lejczyk i Preussner w ataku oraz Mruk. Zespół jugosłowiański miał najlepszego zawodnika w bramkarzu — Blagajevicu. Podobali się także Tesic w ataku i Andelic w obronie.
Źródło: Echo Krakowa nr 274 z 22 listopada 1961