Kraków, sala Cracovii, niedziela, 29 kwietnia 1962, 16:40

:
64

"Koszykarze Cracovii w czołówce" -

Koszykarze Cracovii w czołówce

Po zaciętej walce koszykarze Cracovii wygrali wczoraj w spotkaniu puli finałowej o awans do I ligi z AZS Poznań 69:64 (38:32). W pierwszej połowie krakowianie stale prowadzili 6 punktami, po zmianie stron akademicy zdołali w [28 min. uzyskać przewagę 50:44. Cracovia przy dużym [dopingu publiczności zdobyła utracony teren i w końcówce wyraźnie prowadziła. Szkoda że krakowianie nie wykorzystali okazji do uzyskania jeszcze wyższego zwycięstwa, akademicy grając zbyt agresywnie „łapali osobiste” i ukończyli mecz tylko w czwórkę.
Po tym meczu krakowianie zrównali się punktami z pro¬wadzącym w tabeli AZS Gdańsk, którego mecz z ŁKS został przełożony.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 101 z 30 kwietnia 1962

"O awans do ekstraklasy w koszykówce" -

O awans do ekstraklasy w koszykówce

Zwycięstwo koszykarzy Cracovii

CRACOVIA - AZS POZNAŃ 69:44 (38:37). z powodu nieprzybycia do Krakowa sędziów z Lodzi, (Przygoński, Wójcik). zawody prowadzili pp. Chmiel i Wilkosz z Krakowa. Widzów komplet.

CRACOVIA: Winnicki 23. Niemiec 23. Odziewa 9. Zagórski 6, Rouppert 6, Melibruda 2, Gąsior, Szwaja, Otoliński. Trener W. Wawro. AZS: Cz. Krygier 16. Zentarski 14. Waliszewski 7. A. Krygier 4, Stabrawski 4, Ogórkiewicz 4. Korzeniowski 4. Pinczak 4. Szczablewski 3, Narożny 2. Kasperkowiak 2. Trener Szafarkiewicz.

Po bardzo nerwowej i stojącej na przeciętnym poziomie grze koszykarze Cracovii odnieśli zwycięstwo dopiero w ostatnich minutach moczu. W drużynie Cracovii wyróżnili się Winnicki oraz Niemiec, natomiast najlepszym zawodnikiem gości był Zentarski.
Źródło: Echo Krakowa nr 101 z 30 kwietnia 1962