mistrzostwa szosowe Krakowa

prawdopodobny termin

"Palka (LZS Brzezinka) szosowym mistrzem Krakowa" -

Palka (LZS Brzezinka) szosowym mistrzem Krakowa

W INDYWIDUALNYCH mistrzostwach szosowych Krakowa (w obsadzie ogólnopolskiej) startowało 202 zawodników 14 zawodniczki. Dla zawodników, posiadających I i II licencję, wyścig został rozegrany na trasie Kraków — Wadowice — Kraków (100 km). Zwyciężył Palka (LZS Brzezinka) przed K. Gazdą (Start Bielsko) w jednakowym czasie 2.29,55 godz. Następne miejsca zdobyli: 3. Słoński (Korona) 2.30,10 godz., 4. Chwiendacz (Gwardia Katowice), 5. Solarski (Kolejarz Sosnowiec), 6. Ataman (Resovia). — W wyścigu dla zawodników z III licencją (Kraków — Kalwaria — Kraków, 70 km) zwyciężył Wadowski (Cracovia), a z IV licencją (trasa Kraków — Krzywaczka — Kraków, 40 km): Bącalski (Korona). Pierwsze miejsce wśród kobiet (dystans 20 km) zajęła Sidwa (LZS Opoczno).
Źródło: Echo Krakowa nr 124 z 28 maja 1962