Masaczyńska 1
Szwabowska 1

"Szarfy mistrzowskie dla piłkarek Cracovii" -

Szarfy mistrzowskie dla piłkarek Cracovii

Po ładnej grze, wysokim zwycięstwem nad AZS Katowice zakończyły piłkarki Cracovii tegoroczny sezon I ligi ("Jedenastki"). Wynik 6:1 (3:1) odzwierciedla przebieg spotkania. Krakowianki stale były w ataku, serię bramek rozpoczęła w 1 min. Masaczyńska, w 6 min. znowu Masaczyńska lokuje piłkę w bramce akademiczek. Atak biało-czerwonych nie słabnie, 10 min. ze strzału Toboły jest już 3:0. Na trzy minuty przed przerwą Szypulska „robi prezent" przepuszczając fatalnie łatwą piłkę i AZS zdobywa, jak się później okazało, honorową bramkę.

Po zmianie boisk z przyjemnością notujemy dobrą kondycję krakowianek. Toboła, Szwabowska i Masaczyńska wpisują się na dalszą listę strzelczyń.
Z ostatnim gwizdkiem sędziego p. Jaworskiego (W-wa) na boisko wkroczyli przedstawiciele klubu Cracovia z prezesem mgr Mieleckim i honorowym prezesem dr Lustgartenem oraz Okr. Zw. Piłki Ręcznej z prezesem dyr. Rokitą i mgr Piotrowskim by złożyć gratulacje z okazji zdobycia mistrzostwa Polski. Pełno było kwiatów i pocałunków, serdecznych życzeń. Piękne mistrzynie fotografowano z wszystkich stron. Mila uroczystość, droga każdemu kibicowi Cracovii i Krakowa. Gratulujemy również i życzymy odzyskania mistrzostwa i w "siódemce"! (P)

Cracovia od 1957 r. nieprzerwanie dzierży prymat w polskiej pił¬ce ręcznej kobiet (jedenastki). Jest to niewątpliwa zasługa twórcy tej drużyny mgr SURDYKI i pracowitości całego zespołu. W tym sezonie w Cracovii trenował mgr ZUBA, a od lat kierownikiem i duszą drużyny jest niestrudzony działacz TADEUSZ KAŃSKI. Podajemy skład Cracovii: bramkarka: SZYPULSKA i ZIELIŃSKA, obrona: SURDYKA, GLAJCAR, TOMANA, SKRZYŃSKA, HOROWITZ, PIOTROWSKA, BALIK, CZEKALSKA; atak: SZWABOWSKA, TOBOŁA, MA. MASACZYŃSKA, GÓRALCZYK. PIWOWARCZY1Ł GUZIK.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 128 z 31 maja 1962