1962-09-05 turniej mistrzostwa małopolski

turniej mistrzostwa małopolski

"Turniej Małopolski rozpoczęty" -

Turniej Małopolski rozpoczęty

Pierwszy dzień mistrzostw Małopolski w tenisie przyniósł tylko kilka wyników. Jeszcze turniej nie rozkręcił się i dopiero dzisiaj zobaczymy czołówkę turnieju.
W konkurencji kobiet odbyła się tylko Jedna gra: Fogelman (Olsza) wygrała z Bandyk (Wieliczanka) 6:2, 6:2. W grze pojedynczej m꿬czyzn najciekawszy t pojedynek stoczyli Stasikowski (Nadwiślan) z Christem (Cracovia). Pierwszego seta wygrał Stasikowski 6:4 i z powodu ciemności grę przerwano. Pozostałe wyniki: Wardas (Nadwiślan) — Osiński (Okocimski KS) 6:0, 6:3, Cielecki (Nadwiślan) — Janusz (Olsza) 6:1, 6:2. Dziś na kortach Cracovii dalszy ciąg turnieju, początek godz. 9 i 15.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 212 z 6 września 1962

"Maniewski wygrywa turniej Małopolski" -

Maniewski wygrywa turniej Małopolski

Niezbyt efektownie zakończył się wczoraj turniej tenisowy o mistrzostwo Małopolski. Nagrodę mgr Mycielskiego zdobył Maniewski (Sparta Warszawa) wygrywając w finale z Blelanowiczem (Baildon Katowice) 6:1, 5:1, 6:1, 6:3. Był to chyba najbrzydszy finał jaki oglądaliśmy w turniejach Małopolski. Gra od niechcenia, na przerzut, Ładnych finezji. w czwartym secie Maniewski w pierwszych gemach przyśpieszył grę, kilka efektownych dojść do siatki, kilka smeczy i... to wszystko. Najpiękniejszą grę obserwowaliśmy w półfinale Maniewski — Nowak (Nadwiślan).
W grze podwójnej męiczyzn nie wyłoniono zwycięzców. W półfinałach wygrali: Bielanowicz, Zenneg — Stasikowski, Bernatowicz 6:1, 6:2, Nowak, Szyłkiewicz — Maniewski, Christ 1:6, 13:10, 8:4. Dziś o godz. 8 na kortach Cracovii odbędzie się finał gry podwójnej.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 216 z 11 września 1962