1963-02-16 Cracovia - Elektro Łaziska Górne 3:5

Kraków, lodowisko Olszy, sobota, 16 lutego 1963, 19:00

Opis zawodów

"»Remis« hokeistów Cracovii" -

»Remis« hokeistów Cracovii

Cracovia — Elektro Łaziska 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

W spotkaniu o mistrzostwo II ligi hokejowej Cracovia doznała nieoczekiwanej porażki z drużyną Elektro Łaziska 3:5. Pomimo dużego osłabienia Cracovii (brak Lejczyka, Piaseckiego, Drozda), nic nie usprawiedliwia Cracovii za poniesioną porażką z tej klasy zespołem. Cracovia potraktowała mecz ulgowo i przez to ofiarnie grająca drużyna z Łazisk odniosła zwycięstwo. Spotkanie sędziowali pp. Romanowski Warszawa i Drewicz Kraków.
Cracovia — Elektro 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Sobotnia porażka zdopingowała Cracovię, która w dniu wczorajszym nie dała szans drużynie z Łazisk. Mecz odbywał się w bardzo ciężkich warunkach, gdyż przez cały mecz padał duży i mokry śnieg. Cracovia przez całe spotkanie posiadała wyraźną przewagę i nadawała ton grze. W pierwszej tercji Borowicz i A. Sieńka zdobyli pierwsze bramki. W II tercji po ładnym zagraniu całego ataku Łopatka podwyższył wynik na 3:0. Załamało to gości, którzy opadli z sił i stąd w III tercji’ dalsze bramki zdobyli J. Sieńka 1 i Korzeniak 2. Mecz sędziowali pp. Romanowski Warszawa i Kuś Kraków.( ap)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 41 z 18 lutego 1963