Piwowarczyk 1
Czop

"Chimeryczna forma piłkarek Cracovii" -

Chimeryczna forma piłkarek Cracovii

Dwa zwycięstwa piłkarek ręcznych Cracovii nie dały pełnego zadowolenia. Chimeryczny ten zespól potrafi jednego dnia zagrać po mistrzowsku by nazajutrz wykazać nagły spadek formy.

W sobotę krakowianki rozgromiły Wybrzeże Gdańsk 9:2 (7:0). Bramki dla Cracovii -zdobyły: Masaczyńska 3, Szwabowska i Góralczyk po 2, Tobola i Piwowarczyk po 1. Stojące bajorka wody na kortach Cracovii i wciąż padający deszcz nie przeszkodziły w prowadzeniu szybkiej, skutecznej gry. Gdyby krakowianki zagrały cały mecz na „pełnych obrotach” - wynik byłby jeszcze wyższy.
Wczoraj Cracovia pokonała AZS AWF 4:3 (3:1). Bramki zdobyły: Masaczyńska 2, Piwowarczyk i Szwabowska; dla AZS - Kiełpikowska 3. Tyle straconych piłek rzadko obserwuje się w jednym meczu. Niecelne podania krakowianek wywoływały gwizdy na trybunach. Początek spotkania zapowiadał łatwy „spacerek” biało- czerwonych. W krótkich odstępach minutowych gospodynie zdobyły trzy bramki i... osiadły na laurach. W drugiej połowie meczu przy stanie 3:3 zadecydował celny strzał Masaczyńskiej i Cracovia odniosła zwycięstwo 4:3.

W przekroju obu spotkań na wyróżnienie w Cracovii zasługuje jedynie bramkarka Czop. Nie grała Surdyka. Oba spotkania prowadził p. Passoń (Opole). (Pu)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 100 z 29 kwietnia 1963