1963-09-14 mistrzostwa Polski

mistrzostwa Polski

"Kupczak i Mikuliszyn - wicemistrzami Polski" -

Kupczak i Mikuliszyn - wicemistrzami Polski

Maratonem kolarskim można określić dwódniowe zawody torowe na betonie Cracovii mistrzostwo Polski.

W sobotę rozegrano bieg na 1 km ze startu zatrzymanego w konkurencji seniorów i Juniorów. Kolarze startowali pojedynczo a było ich około 70. Tytuł mistrza Polski seniorów zdobył Kosewski (Ogniwo Szczecin) 1.12,09 przed Wacheckim (Społem Łódź) Józefowiczem (Orkan Łódź), Latochą (Społem Łódź), Magierą (Cracovia) i Szalapsklm (Gwardia Łódź). Dalsze miejsca krakowian: 11. Kupczak R. (Cracovia), 18. Słoński (Korona), 22. Mikuliszyn (Cracovia).
Konkurencję Juniorów wygrał Kieszkowskl (Sparta Wrocław) 1.16,01 przed Behnke (Arkonia Szczecln) i Dziedzińskim (Sparta Wrocław). Miejsca krakowian 4. Kupczak J. 16. Czopek (Cracovia), 17 Kaszowski (Cr.) 24. Dąbrowiecki (Korona).
W. drugim dniu odbyły się wyścigi sprinterskie tandemów. W konkurencji mężczyzn zwyciężyła para Ogniwo Szczecin Zając — Szymański pokonując dwukrotnie w finale tandem Cracovii R. Kupczak — Mikuliszyn w czasie 11,0 sek. Krakowianie pokonali w półfinale kolarzy LZS Wrocław Tropacryńskiego i Matuszewskie¬go. W konkurencji Juniorów zwyciężył tandem Gwardii Łódź Danielak — Rubin przed Ogniwem Szczecin (Behnke — Rzuczkowski).

Poza konkursem ustanowiono trzy rekordy Polski na nietypowych dystansach. 200 m ze startu zatrzymanego juniorów J. Kupczak (Cracovia) 16,06, 1 km tandem ze startu lotnego R. Kupczak, Magiera (Cracovia) 1.02, 20 km — Józefowicz (Orkan Łódź) 27.39.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 219 z 16 września 1963