Guzik 2
4 Blener

"Porażki Cracovii w międzynarodowym turnieju szczypiorniaka" -

Porażki Cracovii w międzynarodowym turnieju szczypiorniaka

Więcej spodziewaliśmy się po międzynarodowym czwórmeczu piłki ręcznej kobiet zorganizowanym w Krakowie z okazji 10-lecia ZS Start. Poziom niezbyt wysoki, forma zespołu Cracovii — nie nadzwyczajna.

Nie był to turniej. Gdybyśmy jednak przeprowadzili klasyfikację na podstawie uzyskanych wyników, pierwsze miejsce zająłby DHFK Lipsk przed TSC Berlin, Cracovią i Górnikiem Sośnica. Zespoły niemieckie imponowały szybkością, różnorodnością akcji i przede wszystkim świetną kondycją i sprawnością ogólną.
Na tle zagranicznych piłkarek krakowianki wypadły bardzo blado. Jasnym punktem była bramkarka Czop 1... to wszystko. Niezrozumiałym pociągnięciem trenera było przeprowadzanie bardzo małych zmian. Niektóre zawodniczki okresami prawic zataczały się ze zmęczenia. Tych kilka gorzkich słów niech będzie ostrzeżeniem przed zbliżają cym się sezonem ligowym. Warto jednak podkreślić wielką ambicję i wolę walki całego zespołu. Niekiedy to jednak nie wystarcza.
TSC Berlin — Górnik 13:8 (5:3). Najwięcej bramek dla TSC zdobyła najlepsza zawodniczka na boisku Nocka 6, a dla Górnika — Rosa 3. Sędziował p. Wójcicki.
DHFK Lipsk — Cracovia 8:5 (4:4). Bramki dla Cracovii: Guzik i Tobola po 2, Bialik 1. Najwięcej bramek dla DHFK — Heisel 3. Tylko na pierwszą połowę wystarczyło sił krakowiankom. W końcówce Cracovia nie wytrzymała kondycyjnie i przegrała zasłużenie. Świetnie broniła Czop.
DHFK — Górnik 10:5 (3:2). Najwięcej bramek dla DHFK uzyskała Mannschatz 4; dla Górnika — Zalastowicz. Sędziował p. Guga.

TSC — Cracovia 9:7 (4:5). To spotkanie krakowianki mogły wygrać. W pierwszych minutach gry prowadziły 4:0! Brak koncentracji, kilka błędów w obronie i nastąpiło wyrównanie 4:4. Cracovia jeszcze zdobyła przewagę 5:4 i 6:5 lecz na końcowy wysiłek nie było ją stać. Nieproduktywna gra nie może przynieść wyników. Bramki dla Cracovii: Toboła 4, Guzik 2, Bialik 1. Najlepsza strzelczyni w drużynie berlińskiej — Blener 4: Sędziował p. Rajski.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 290 z 9 grudnia 1963