1964-01-05 Podhale Nowy Targ - Cracovia 6:4

(2:0; 3:1; 1:3)

Opis zawodów

"Hokeiści walczą o Puchar Krynicy" -

Hokeiści walczą o Puchar Krynicy

W dniu wczorajszym w Nowym Targu rozpoczęły się pierwsze spotkania hokejowe o Puchar Kry¬nicy - współorganizatorem imprezy jest redakcja „Tempo”. W turnieju biorą udział 4 drużyny. Są to: Górnik Katowice, Pod¬hale, Cracovia i KTH. W pierwszym spotkaniu Podhale pokonało Cracovię 6:4 (2:0, 3:1, 1:3).

Mecz był ciekawy i interesujący. Cracovia zagrała dobrze z rutynowanym zespołem, — Drużyna Podhala nie wystąpiła jednak w swym najsilniejszym składzie. Przez pierwsze II tercje więcej z gry mieli gospodarze. W trzeciej tercji Cracovia zagrała ambitnie i wygrała ją 3:1.

Bramki dla Podhala zdobyli: K. Bryniarski 2, Kramarz, Peleński, Kowalski 1 Klocek po 1, dla Cracovii: J. Sienka 2, Korzeniak i Montean po 1. Spotkanie sędziowa¬li pp. Drewicz z Krakowa i Dasz¬kiewicz z Zakopanego. Mecz rozegrany został w temperaturze poniżej 20 st.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 4 z 6 stycznia 1964