Gruca 1
3 Kierpikowska

"Młode piłkarki Cracovii zwyciężają" -

Młode piłkarki Cracovii zwyciężają

Dwa ostatnie spotkania o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej kobiet w Krakowie zakończyły się zwycięstwami Cracovii. Jest to tym cenniejsze że krakowski zespól w tegorocznych rozgrywkach występuje w odmłodzonym składzie.

Cracovia — Odra Opole 9:8 (3:2)
W pierwszej połowie krakowianki zdobyły prowadzenie z trzech celnych strzałów Toboły. Wynik ten podwyższyły po przerwie do 5:2. W okresie słabszej gry Cracovii — opolanki kilkakrotnie wyrównały na 5:5, 8:6, 7:7 1 8:8. Decydujący o zwycięstwie Cracovii gol padł z wolnego wykonywanego przez Grucę. Mecz emocjonujący choć stojący na słabym poziom.
Bramki dla Cracovii: Toboła 4, Guzik 2, Soja, Piwowarczyk l Gruca po 1. Najlepszą zawodniczka Odry była Kierpikowska, która zdobyła 3 bramki.
Cracovia — AZS Wrocław 13:2 (3:0)
To spotkanie miało liny charakter. Prowadzone w żywym tempie, znalazło uznanie warte widowni. Istny „grad" bramek posypał się w drugiej połowie. Krakowianki mając mecz wygrany popisały się kilkoma ładnymi technicznie zagraniami. Bramki dla Cracovii: Toboła 8, Guzik i Masaczyńska po 2, Piwowarczyk 1: dla AZS: Wąsowicz i Piotrowska.

Sędziował oba spotkania p. Miliczek (Katowice).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 58 z 9 marca 1964