Kraków, lodowisko Olszy, czwartek, 26 listopada 1964, 18:00

(1:0; 1:0; 1:0)

Opis zawodów

"Hokeiści Cracovii liderem II ligi" -

Hokeiści Cracovii liderem II ligi

W rewanżowym spotkaniu hokejowym o mistrzostwo II ligi Cracovia pokonała ponownie Odrą Opole 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Drużyna krakowska nie poniosła dotąd żadnej porażki w mistrzowskich rozgrywkach i zajmuje pierwsze miejsce w swej grupie.

Wczorajszy mecz nie był widowiskiem emocjonującym. Cracovia grała bardzo nierówno. W pierwszej tercji posiadała przewagą ale jedynie tylko przytomny strzał J. Sięki znalazł drogę do bramki. W II tercji Odra przyspieszyła grę i kilkakrotnie zagroziła, dość poważnie bramkarzowi Cracovii. W trakcie jednego z udanych kontrataków Cracovii A. Siąka podwyższył wynik na 2:0. W trzeciej tercji Cracovia miała szereg udanych zagrań inicjowanych głównie przez pierwszy atak z których jedno po popisowej akcji Piaseckiego z J. Sięką zakończona została zdobyciem najładniejszej bramki przez Siękę.
W przekroju meczu zwycięstwo drużyny krakowskiej zasłużone; do stałych i powtarzanych często błędów zaliczyć należy tendencję niektórych zawodników do indywidualnych zagrań (Błaźowski).

Spotkanie sędziowali bardzo dobrze pp. Łobodziński z Opola i Ostrowski z Krakowa.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 283 z 27 listopada 1964