1964-12-17 Elektro Łaziska Górne - Cracovia 1:5

(0:0; 0:4; 1:1)

Opis zawodów

"Hokeiści Cracovii nadal na czele II ligi" -

Hokeiści Cracovii nadal na czele II ligi

Hokeiści Cracovii rozegrali w Katowicach dwa spotkania o mistrzostwo II ligi z drużyną Elektro Łaziska.

W, pierwszym meczu Cracovia doznała nieoczekiwanej porażki 5:6 (3:0, 1:1, 1:5). O porażce hokeistów Cracovii zadecydowała 3 tercja, w której bardzo słabo zagrali obrońcy.

W dniu wczorajszym udał się rewanż krakowianom. Meca prowadzony w ostrym tempie był interesujący. W pierwszej tercji pomimo lepszej gry zespołu krakowskiego wynik był remisowy. W II tercji szereg udanych akcji kończą napastnicy krakowscy celnymi strzałami i uzyskują 4 bramki. W trzeciej tercji gra się zaostrza. Obrońcy Cracovii grają czujnie i nie dali się zaskoczyć. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Cracovii 5:1 (0:0, 4:0; 1:1). Bramki dla Cracovii uzyskali: Korzeniak, Montean, Smoleń, Piasecki i J. Sięka.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 301 z 18 grudnia 1964