1965-10-17 Cracovia - Legia Warszawa 4:1

1

Opis zawodów

"Tego nikt nie oczekiwał. Hokeiści Cracovii pokonali Legię" -

Tego nikt nie oczekiwał. Hokeiści Cracovii pokonali Legię

Tego się nikt nie spodziewał. Po sobotniej wysokiej porażce z ŁKS-em wczoraj zespół hokeistów Cracovii zaprezentował się z Jak najlepszej strony. Od pierwszych minut spotkania z Legię Cracovia narzuciła ostre tempo. Cały zespół walczył z wielką ambicją.

W pierwszej tercji Już w 1 min. A. Sięka (najlepszy gracz na lodowisku) wpisał się na listę strzelców. Druga tercja mimo obustronnych ciekawych akcji kończy się wynikiem bezbramkowym. W trzeciej tercji Cracovia przypuszcza jeszcze jeden z udanych ataków i w 44 min. Drozd strzela drugą bramkę. Teraz legioniści rzucili wszystko na jedną kartę. W 54 min. Dutkiewicz zaskoczył bramkarza Cracovii i zdobył jedyną jak się potem okazało bramkę dla Legii. W dalszych minutach Cracovia po pięknych akcjach raz za strzału A. Sięki po solowym rajdzie a następnie ze strzału J. Sięki zdobywa kolejne bramki i ustala spotkanie na 4:1.

W sobotę hokeiści Cracovii rozegrali swój kolejny mecz o mistrzostwo I ligi. Przeciwnikiem zespołu krakowskiego był ŁKS. Krakowianie przegrali swoje spotkanie w bardzo wysokim stosunku 1:13 (1:4. 1:4, 1:5).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 247 z 18 października 1965