(1:2; 2:1; 3:0)

Opis zawodów

"Dwa zwycięstwa Podhala" -

Dwa zwycięstwa Podhala

W spotkaniach hokejowych o mistrzostwo I ligi niespodzianka goni niespodziankę. Jedynie rewelacyjny zespół Pomorzanina kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Na szczęście Podhale odzyskało dawną bitność i odnosi zwycięstwa. Jeśli chodzi o drugi krakowski zespół beniaminka I ligi — Cracovię, to gra różnie. Raz podrywa się do pełnej poświęcenia gry i pokonuje wysoko notowane zespoły, innym razem oddaje punkty bez walki. Tak było też w sobotę.

Podhale w sobotę odniosło cenne zwycięstwo nad GKS w Katowicach 3:1 (0:0, 0:1, 3:0). Bramki dla Podhala strzelili Szal 2 i Gawlik, dla pokonanych A. Fąfara z rzutu karnego. Cracovia natomiast przegrała także w Katowicach z Górnikiem Murcki 2:6 (1:2, 1:2, 0:2). Bramki dla Górnika uzyskali: Cofała 3, Kania 2 J Burek 1, dla Cracovii A. Sięka. W pozostałych spotkaniach uzyskano rezultaty: Pomorzanin — Polonia 5:2, Legia — Baildon 5:4.
GKS Katowice pokonał na Torkacie Cracovię 6:3 (1:2, 2:1, 3:0). W meczu tym Cracovia na tle gry mistrza Polski wypadła bardzo dobrze. Przez dwie tercje krakowianie prowadzili równorzędną walkę a wynik był remisowy 3:3. Dopiero w trzeciej tercji krakowianie opadli z sił grając tylko dwoma atakami, wykorzystał to GKS i strzelił 3 kolejne bramki zapewniając sobie zwycięstwo.

Górnik Murcki przegrał z Podhalem 0:7 (0:5, 0:2, 0:0). Podhale nie natrafiło na groźnego przeciwnika. Od pierwszej tercji nowotarżariie panowali na lodowisku i odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 253 z 25 października 1965