1966-01-25 Cracovia - Podhale Nowy Targ 0:6

Kraków, lodowisko Olszy, wtorek, 25 stycznia 1966, 18:00

6

(0:0; 0:5; 0:1)

"Cracovia - Podhale 0:6" -

Cracovia - Podhale 0:6

W MECZU hokejowym o mistrzostwo ekstraklasy Cracovia przegrała z Podhalem Nowy Targ 0:6 (0:0, 0:5, 0:1). Bramki zdobyli: Szal 3, Liput 2 i Zientara. Sędziowali pp. Krotofil i Wróbel z Katowic. Widzów około 1000.

Nowotarżanie wyszli na lodowisko przekonani, iż mecz wygrają bez zbytniego trudu. Natrafili Jednak na przeciwników, którzy przystąpili do zawodów z ogromną ambicją i wolą walki, chcąc z kandydatem na mistrza Polski uzyskać Jak najlepszy rezultat. W tej sytuacji pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo. Po zmianie stron nowotarżanie ruszali do zdecydowanego ataku, znacznie przyspieszyli tempo akcji i niepodzielnie zapanowali na lodowisku. Grali pomysłowo, świetnie technicznie, raz po raz wzbudzając aplauz swymi akcjami. Stroili! też w tym czasie pięć efektownych bramek. Ostatnia tercja toczyła się nadal przy dużej przewadze "Szarotek” ale krążek już tylko raz znalazł drogę do bramki Gója. Bramkę na kilka minut przed końcem zawodów zdobył Liput.

Dziś w Nowym Targu rozegrane zostanie spotkanie rewanżowe.
Źródło: Echo Krakowa nr 21 z 26 stycznia 1966