1 Siuzdek
1 Klepacz

"Dobry start piłkarek Cracovii" -

Dobry start piłkarek Cracovii

Dobry poziom zaprezentowały wczoraj piłkarki ręczne na inaugurację finałowego turnieju o „Puchar Polski".

Cracovia odniosła niespodziewanie łatwe zwycięstwo nad Startem Gdańsk 15:5 (10:2). O tak wysokiej porażce Startu zadecydowały pierwsze minuty gry. Krakowianki wykorzystały nieszczelną defensywę przeciwniczek i potrafiły w ciągu 7 minut strzelić siedem bramek. Obraz gry zmienił się po przerwie, zespół Startu usiłował nadrobić różnicę bramek. Nastąpił Pewien przestój w drużynie krakowskiej. Trwało to Jednak tylko parę minut. Znowu do etosu doszła Cracovia wygrywając spotkanie 15:5 (10:2).
Dobry mecz zagrała brzmi: arka Czop. W jej wykonaniu obserwowaliśmy rzadki wypadek na boisku. Czop spod swojej bramki strzeliła wysokim lukiem do przeciwnika i... piłka wylądowała w bramce.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Toboła 5, Smolą i Guzik po 3, Gruca 2, Popiel i Czop po 1; dla Startu: Jampich 2, Staszewska, Siuzdek i Klepacz po 1. Sędziował p. Kamiński (Warszawa).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 24 z 29 stycznia 1966