4 Wąsowicz
2 Furs

"»Puchar Polski« —nie dla piłkarek Cracovii" -

»Puchar Polski« —nie dla piłkarek Cracovii

„Puchar Polski” w piłce ręcznej kobiet zdobyła drużyna Górnika {Sośnica) pokonując w decydującym meczu Cracovię 10:5 (6:2). Przegrana z mistrzem Polski to żadna ujma. Szkoda tylko że krakowianki uczyniły to w tak miernym stylu. Jedynie Toboła starała Się wprowadzić jakiś ład. starała się walczyć. Pozostałe jej koleżanki grały tak nieudolnie że wyglądało, że nie zależy im na wyniku. Szczególnie odnosi się do do reprezentantek Polski Grucy i Guzik. Pojedynek najlepszych bramkarek krajowych Czop (Cracovia) i Cichoń (Górnik) tym razem wygrała zdecydowanie Cichoń.

Pierwsza akcja meczu i bramka dla Cracovii. Na tym jednak skończyły się zakusy krakowianek w pierwszej połowie, nie licząc udanego rzutu karnego.
Po przerwie znowu Toboła zdobywa bramką. Licznie przybyła do hali Wawelu publiczność domagała się kontrataków Cracovii. celniejszych strzałów. Po bardzo słabej grze krakowianki jednak przegrywają 5:10 (2:6). Bramki dla Cracovii zdobyły: Toboła 3., Smela i Popiel po 1. dla Górnika: Geppert 4. Miernik najlepsza zawodniczka na boisku i Hrynowiecka po 3. Sędziował: Kamińska (Warszawa), w poprzednim meczu AZS Wrocław wygrał ze Startem Gdańsk 13:1 (5:10).
Wynikł sobotnie: Cracovia — AZS Wrocław 12:11 (4:4). Wielką klasą zaprezentowała bramkarka Czopówna której w dużej mierze Cracovia zawdzięcza zwycięstwo. Bramki dla Cracovii zdobyły: Guzik 4. Gruca 3. Popiel i Smela no 2, Toboła 1; najwięcej dla AZS — Wąsowicz 4. Furs 2. Sędziował p. Kamiński.
Górnik — Star: 13:6 (6:3). Najwięcej bramek dla Górnika zdobyła Miernik 5. dla Startu — Szczepańska 2. Sędziował, p. Pasoń (Opole).

Pierwsze miejsce w turnieju zajął Górnik przed AZS Wrocław i Cracovią — wszystkie drużyny po dwa zwycięstwa. Decydował stosunek bramek. Ta klasyfikacja odpowiadała układowi sił w tym turnieju.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 25 z 31 stycznia 1966