1 Klepacz
1 Słuzdak

"Międzynarodowy turniej piłki ręcznej. Zwycięstwo Cracovii9 remis Spartacusa" -

Międzynarodowy turniej piłki ręcznej. Zwycięstwo Cracovii9 remis Spartacusa

Międzynarodowy turniej piłki ręcznej kobiet rozegrany w ramach imprez jubileuszowych Cracovii rozpoczął się od niespodziewanego wyniku remisowego czołowego zespołu europejskiego Spartacus (Budapeszt) z Halloren Halle (MU)) 5:5 (3:3).

Bramki dla Węgierek zdobyły: Hajek i Csenri po 2, Mathe 1; dla Halloren — Hinrichs i Muller po 2, Winter 1. Najlepszą zawodniczką na boisku była bramkarka zespołu niemieckiego Mauer. Sędziował p. Reguła (Kraków).
Sporo emocji dostarczyło drugie spotkanie rywalek krajowych Cracovii i Startu Gdańsk. Pierwsza połowa zakończyła się przewagą dwóch bramek Startu 4:2. Po przerwie było nawet 6:3. Od tego momentu krakowianki przyspieszyły grę, strzeliły kolejno 5 bramek 1 wygrały 8:6 (2:4). Bramki dla Cracovii zdobyły: Toboła 4, Popiel 2, Smela 1 Guzik po 1; dla Startu: Gronkowska i Szczepańska po 2, Klepacz i Słuzdak po 1. Sędziował p. Nowak (Kraków).
Dziś w drugim dniu turnieju grają: Spartacus — Start i Cracovia — Halloren. Początek godz. 16.30.
Turniej odbywa się na boisku przy ul. Manifestu Lipcowego 27. W wypadku niepogody — w hall Wawelu przy ul. Zwierzynieckiej.

W ramach uroczystego otwarcia turnieju prezes Cracovii JAN ANTONISZCZAK wręczył pamiątko¬we proporczyki b. zawodniczkom, które zakończyły karierę sportową: A. Szwabowskiej, J. Masaczyńskiej, L. Surdyce, I. Piwowarczyk.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 89 z 16 kwietnia 1966