1967-04-16 Włókniarz Zgierz - Cracovia 5:9

Łódź, Pałac Sportowy, niedziela, 16 kwietnia 1967, 18:00

(1:4; 2:0; 2:5)

Opis zawodów

"Hokeiści Cracovii w I lidze" -

Hokeiści Cracovii w I lidze

Świetnie spisali się w końcowej fazie spotkań hokejowych o awans do I ligi hokeiści Cracovii. Wczoraj pokonali oni w Łodzi najgroźniejszego rywala Włókniarza Zgierz 9:5 (4:1, 0:2, 5:2) i zwycięstwem tym zapewnili sobie upragniony awans do ekstra¬klasy. Dodać należy, że wczorajsze zwycięstwo przypadło hokeistom krakowskim jak najbardziej zasłużenie. W meczu tym zaprezentowali oni dobre wyszkolenie, olbrzymią ambicję i ofiarność. Mecz prowadzony był w szybkim tempie 1 stał na dobrym poziomie.

Cracovia zagrała ostrożnie w liniach obronnych ale przy tym sama atakowała z powodzeniem w pierwszej tercji. W II tercji łodzianie przeszli do desperackich ataków i udało się im zdobyć dwie bramki. Kosztowało ich to jednak zbyt wiele sił. W trzeciej tercji Cracovia, która umiejętnie rozłożyła siły, zdobyła dalsze bramki zapewniając sobie końcowy sukces.
W zespole krakowskim cala drużyna zasłużyła na słowa uznania za pełną poświęcenia grę. Ponad wszystkich wybijał się doskonale broniący bramkarz Gój, który z wielu niemal beznadziejnych sytuacji wyszedł obronną ręką.

Bramki dla Cracovii strzelili: Powalacz 3, Preusner 2, Drozd, Wójcik, Migacz, Sięka po 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 91 z 17 kwietnia 1967