Pietrzkiewicz 1

podczas meczu

"Coraz bliżej tytułu mistrzowskiego. Passa zwycięstw piłkarek Cracovii trwa" -

Coraz bliżej tytułu mistrzowskiego. Passa zwycięstw piłkarek Cracovii trwa

Tylko sześć kolejek spotkań pozostało do zakończenia tegorocznych rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet. Znaczną szansę na tytuł mistrzowski posiada Cracovia. W drugiej rundzie krakowianki kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, prowadząc wyraźnie w tabeli. Jest to tym godniejsze pod¬kreślenia, że grają one w osłabionym składzie.

Cracovia — AZS Wrocław 10:5 (3:2)
Dwa wypady Smoleń i już w pierwszych minutach gry meczu I ligi piłki ręcznej kobiet Cracovia — AZS Wrocław prowadziły krakowianki 2:0. Akademiczki nie zrezygnowały z walki, wyrównały na 2:2. Celnie egzekwowany rzut karny przez Popiel przyniósł na półmetku prowadzenie Cracovii 3:2.
W drugiej połowie przez dłuższy czas ważyły się losy tego wy¬równanego pojedynku. W ostatnich 10 minutach gry krakowianki przypuściły generalny atak wygrywając 10:5 (3:2). Bramki dla Cracovii zdobyli: Gruca 4, Popiel i Smoleń po 2, Sowa i Pietrzkiewicz po 1.
Cracovia — Odra Opole 24:4 (15:2)
Odra nie stanowiła równorzędnego przeciwnika dla krakowskiego zespołu. Gdyby Cracovia grała pierwszą "siódemką” cały mecz — wynik byłby jeszcze wyższy. W meczu Cracovia — Odra Opole wy grała Cracovia 24:4(15:2).

Bramki dla Cracovii zdobyły: Gruca 1 Popiel po 6, Smoleń 3. Piotrowska, Wajda i Sowa po 2, Pietrzkiewicz 1. Oba spotkania sędziował p. Sidełko (Katowice).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 103 z 1 maja 1967