1967-10-14 Cracovia - ŁKS Łódź 3:5

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia herb.png


Hokej.png
I liga
Kraków, lodowisko Siedleckiego, sobota, 14 października 1967, 19:00

Cracovia - ŁKS Łódź

3
:
5
ŁKS Łódź - hokej mężczyzn herb.pngOpis meczu

"Niepomyślny start hokeistów Cracovii i Podhala" -
Gazeta Krakowska

Niepomyślny start hokeistów Cracovii i Podhala

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
W sobotę hokeiści ekstraklasy rozpoczęli mistrzowskie pojedynki. Nie powiodło się w inauguracyjnych spotkaniach zespołom Cracovii i Podhala. Beniaminek pierwszej ligi Cracovia przegrał na własnym lodowisku z ŁKS-em 3:5, natomiast Podhale doznało porażki w wyjazdowym spotkaniu z Baildonem 3:6.

Mimo porażki zespół Cracovii zaprezentował się z dobrej strony, o zwycięstwie zespołu łódzkiego zadecydowała bardziej dojrzała taktyka i większe ligowe obycie. Były okresy kiedy rutynowany zespół ŁKS-u musiał wykazać maksimum swych umiejętności, aby z pojedynku z Cracovią wyjść obronną ręką. Zasługa w tym całego zespołu który zagrał jeden z dobrych meczy prezentując krakowskiej publiczności dobry 1 wyrównany zespół.

Ojcem zwycięstwa gości był najlepszy zawodnik na tafli Białynicki. Sam zdobył cztery bramki z tego dwie po popisowych akcjach, piątą bramkę dla LKS-u uzyskał Stolecki. Bramki dla Cracovii zdobyli Drozd 2 i Migacz 1. Szkoda, że ci niewątpliwie utalentowani zawodnicy Cracovii nadal hołdują indywidualnym poczynaniom.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 247 z 16 października 1967