Kraków, korty Cracovii, sobota, 14 października 1967, 17:30

:
4

(8:1)

"Cenne punkty piłkarek ręcznych Wandy N. Huta. Cracovia - nadal liderem ekstraklasy" -

Trwa dobra passa piłkarek ręcznych Cracovii. Są one na dobrej drodze do zdobycia tytułu lidera na półmetku i uzyskania korzystnej pozycji wyjściowej przed drugą rundą rozgrywek ekstraklasy. Cracovia odniosła kolejne zwycięstwa i nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Cenne punkty zdobyła drużyna beniaminka ligowego Wandy Nowa Huta pokonując Start Gdańsk. Szkoda że nie powiodło się Wandzie w spotkaniu z Pogonią.
CRACOVIA — START GDAŃSK 15:4 (8:1)
Trzeba celniej wykonywać...
W finałowym meczu AZS Warszawa pokonał AZS Kraków tylko pięcioma punktami 41 :36 (26:13). Krakowianki nie wykorzystały kilkunastu rzutów osobistych. Punkty dla Krakowa uzyskały: Piątek 14. Lelek 9. Kaznowska 6. Peszyńska 5. Matras 2: najwięcej dla AZS Warszawa — Gładka 19.
CRACOVIA — POGOŃ 15:6 (6:3)

Tylko w pierwszej połowie gry Pogoń dzięki niezłej choć nie za¬wsze fair grze defensywy po-wstrzymywała skutecznie ataki krakowianek. Po przerwie kilka ładnych akcji Smoleń i wynik nie podlegał dyskusji. Bramki dla Cracovii, która wygrała 15:6 (6:3) zdobyły: Smoleń 5, Pabiańczyk 4 (wszystkie z karnych) Popiel 2, Sowa. Pietrzkiewicz, Piotrowska 1 Wajda po 1; najwięcej dla Pogoni — Piotrowska 4.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 247 z 16 października 1967