1967-11-25 Cracovia - Universite de Marseille 28:9

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia herb.png


Piłka ręczna.png
Puchar Europy
sobota, 25 listopada 1967

Cracovia - Universite de Marseille

28
:
9
Plik:Universite de Marseille - piłka ręczna kobiet herb.png
Relacje z zawodów

podczas meczu

"13 bramek Smoleniowej. Piłkarki Cracovii mają zapewniony awans w PE" -
Gazeta Krakowska

13 bramek Smoleniowej. Piłkarki Cracovii mają zapewniony awans w PE

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
.Spotkanie piłki ręcznej kobiet o Puchar Europy pomiędzy mistrzem Polski Cracovią a mistrzem Francji Club Universite Marseille było okazją do zademonstrowania wielkiego kunsztu strzelec-kiego zawodniczki Cracovii Smoleniowej. Jej trzynaście bramek — to wyczyn nie lada.

Spotkanie to oglądał w hali Wisły prawie komplet widzów — rzadkie zjawisko na meczach piłki ręcznej. Jak było do przewidzenia krakowianki odniosły wysokie zwycięstwo 28:9 (15:6) i mają chyba zapewniony awans w rozgrywkach pucharowych. Trudno bowiem przypuszczać by zespół z Marsylii potrafił odrobić w spotkaniu rewanżowym tak znaczną różnicę bramkową.
Po gwizdku sędziego p. M. Susłowa (ZSRR) składny atak przeprowadził zespół gości, zakończony zdobyciem bramki ze strzału najlepszej zawodniczki tej drużyny Demys. Było to Jednak pierwsze I ostatnie prowadzenie „Marseille". Świetny duet Smoleń — Pabiańczyk po prostu bombardował bramkę zespołu gości i już w 10 min. Cracovia prowadziła 10:1.
Po przerwie oglądaliśmy szereg pomysłowych zagrań „biało- czerwonych". Szczególnie przy¬padły do gustu widowni kontrataki i szybkie akcje solowe Smoleń.
Należy podkreślić, że „Marseille” nie wytrzymało spotkania kondycyjnie, znać było na tym zespole trudy podróży. Francuzki przybyły do Krakowa w godzinach rannych w dniu spotkania.

Mecz Cracovia — „Marseille” wygrały krakowianki 2(1:9 (15;6) zdobywając bramki przez Smoleń 13. Pabiańczyk 7. Wajdę 3, Sowę 1 Popici po 2, Piotrowską 1. Dla "Marseille" — Demys 7, Battlstelli i Auphan po 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 283 z 27 listopada 1967