2 K. Wajda
1 B. Popiel

"Piłkarki ręczne Cracovii w 1/8 finału P. E." -

Piłkarki ręczne Cracovii w 1/8 finału P. E.

W Marsyli. zespół mistrza Polski w piłce ręcznej kobiet Cracovia rozegrała rewanżowe spotkanie I rundy Klubowego Pucharu Europy z mistrzem Francji Stade Marseillasis UC. Jak było do przewidzenia i tym razem krakowianki nie miały większego kłopotu z odniesieniem wysokiego zwycięstwa 20:9 (7:3). Pierwsze spotkanie w Krakowie wygrały również Polki 28:9.

Zespół francuski jedynie w pierwszej połowie spotkania stawiał dość zacięty opór. Doskonale w tym okresie grała najlepsza zawodniczka Marseillasis Demys która jest mistrzynią Francji w rzucie oszczepem. Z upływem czasu, szybkość i technika krakowianek wzięła górę. Po upływie piętnastu minut gry Cracovia opanowała całkowicie sytuację a popisowe i błyskawiczne ataki najgroźniejszej napastniczki drużyny krakowskiej Smoleniowej były gorąco oklaskiwane. W drugiej połowie meczu gra miała już jednostronny przebieg. Zawodniczki Cracovii dyktowały tempo i z każdym niemal atakiem powiększały dorrobek bramkowy.
Najwięcej goli dla Cracovii strzeliła Smoleń 11, dalsze bramki zdobyły: Z. Pabiańczyk 4, B. Piotrowska i Ki Wajda po 2, B. Popiel 1, dla zespołu francuskiego: Demyi 7 i Silvestro 2.

Po zwycięstwie tym drużyna Cracovii zakwalifikowała się do 1/8 finału Klubowego Pucharu Europy.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 296 z 12 grudnia 1967