1 Stolarczyk
1 Ł. Walczyk

"Dobra passa piłkarek Cracovii" -

Dobra passa piłkarek Cracovii

W kolejnym spotkaniu o Puchar 50-lccia Związku Piłki Ręcznej mistrzynie Polski Cracovia pokonały beniaminka ligowego Wandę Nowa Huta 19:9 (13:5). Bramki dla Cracovii zdobyły: Pabiańczyk 9, Smoleń 6, Sowa 2, Wajda i Popiel po 1. Dla Wandy: Dziuba 6, Z. Walczyk, Stolarczyk i Ł. Walczyk po 1. Sędziował p. Miliczek (Opole). Na trybunach — komplet widzów.

Początek spotkania nie wskazywał na tak wysokie zwycięstwo „białoczerwonych”. Wanda prowadziła 3:1. W ostatnich jednak 10 minutach pierwszej połowy duet Pabiańczyk—Smoleń po prostu zbombardował bramkę Wandy.
Po przerwie gra się wyrównała, świetną formę w zespole Cracovii zademonstrowała bramkarka Czop.

Dziś w hali Wandy Nowa Huta grają: Cracovia — Pogoń Szczecin (godz. 16.30), w niedzielę Wanda N. Huta — Pogoń (godz. 15).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 29 z 3 lutego 1968