1968-11-10 Legia Warszawa - Cracovia 1:2

2

(0:0; 1:0; 0:2)

"Dwa zwycięstwa „Szarotek" i... pozycja lidera" -

Dwa zwycięstwa „Szarotek" i... pozycja lidera

Dobrze spisali się hokeiści Podhala w kolejnych mistrzowskich spotkaniach, przywieźli oni z meczów wyjazdowych komplet punktów. Podhale pokonało w Łodzi Włókniarza Zgierz 9:4, a w Warszawie wygrali z groźnym rywalem warszawską Legią 3:1 (1:0, 0:0. 2:1). Bramki dla nowotarżan uzyskali: Kącik 2 i Ruchała 1.

Po tych dwóch zwycięstwach Podhale objęło przodownictwo w tabeli.
W „kratkę” zagrali hokeiści Cracovii. W sobotę doznali niespodziewanej porażki z beniaminkiem I ligi Włókniarzem Zgierz 4:5 (2:1, 1:1, 1:3) Bramki dla Cracovii zdobyli: W. Pysz 2. M. Pysz i Drozd po 1.
Legia — Cracovia 1:2

Wczoraj Cracovia pokonała na Torwarze zespół Legii 2:1 (0:0. 0:1. 2:0). Tym razem rozstrzygnięcie spotkania uzyskano dosłowne w ostatnich minutach pojedynku. Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej Legia uzyskała prowadzenie i stan ten utrzymał się do końcowej fazy zawodów w którym ofiarnie grający zespół Cracovii ze strzału M. Pysza wyrównał a następnie na 10 sek. przed końcem meczu W. Pysz uzyskał zwycięska bramkę.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 268 z 11 listopada 1968