1969-01-08 Cracovia - Legia Warszawa 4:9

Kraków, lodowisko Olszy, środa, 8 stycznia 1969, 18:00

9

(0:3; 2:4; 2:2)

"Porażka hokeistów Cracovii zwycięstwo Podhala" -

Porażka hokeistów Cracovii zwycięstwo Podhala

Wysoką porażką zakończyło się spotkanie hokejowe o mistrzostwo I ligi pomiędzy Cracovią a warszawską Legią 4:9 (0:3, 2:4. 2:2). Mogło być jeszcze gorzej, bo w pierwszych minutach drugie, tercji goście prowadzili już 6:0. Tu jednak trzeba wyjaśnić, że o wysokiej porażce gospodarzy zadecydowała nie słaba gra zespołu lecz brak w bramce kontuzjowanego Gója, którego zastąpił junior Kostur. Nie mógł on oczywiście sprostać zadaniu.

Mecz miał wyrównany przebieg. W pierwszej fazie meczu Cracovia zaatakowała z impetem, uzyskała wyraźną przewagę lecz szczęście było przy zespole Legii. Słupki 1 doskonale spisujący się w bramce Ryczko byli nie do pokonania. Później losy meczu odmieniły się. Legia zdobyła w 9 min. pierwszą bramkę i zorientowała się z miejsca o słabej stronic krakowskiego zespołu. Odtąd z każdej możliwej sytuacji goście oddawali strzały na bramkę krakowian i zdobywali dość szczęśliwe bramki. Na nic więc zdała się ambitna gra Kopczyńskiego, Migacza, braci Pyszów i Stachonia, z utratą bramek malały szanse na przyzwoity rezultat, stąd porażka.
Bramki dla Legii zdobyli: Mrugała 3, Kudasik 2, Dutkiewicz, Kaczorek, Komorski i Antoniewicz po 1, dla Cracovii: W. Pysz, Powalacz, Krawczyk i Kopczyński.

Dziś o godz. 18 Cracovia gra z Włókniarzem Zgierz.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 7 z 9 stycznia 1969