1970-01-07 Cracovia - Podhale Nowy Targ 2:1

Kraków, lodowisko Olszy, środa, 7 stycznia 1970, 18:00

1

(2:0; 0:0; 0:1)

"Cracovia - Podhale 2:1" -

Cracovia - Podhale 2:1

Po niezwykle zaciętej i stojącej na dobrym poziomie walce spotkanie I ligi hokejowej Cracovia — Podhale Nowy Targ wygrali „biało-czerwoni" 2:1 (2:0, 0:0, 0:1). Bramki zdobyli: w 10 min. Powalacz, w 17 min. Migacz 1 w 48 min. Kokoszka. Sędziowali pp. Sylwester i Kapałka (Katowice). Widzów — komplet.

W pierwszej tercji generalny szturm przypuścili do bramki Bizuba krakowianie. Efekt był znamienity - zdobyte dwie bramki. W drugiej tercji gra się wyrównała, żadnej z drużyn nie udało się umieścić w tym okresie krążka w bramce.
W końcowej fazie spotkania wszystko na szalę rzucił zespół z Nowego Targu, wycofując nawet bramkarza z gry. Dobra gra taktyczna hokeistów Cracovii i szczelny blok defensywy pozwoliły drużynie krakowskiej utrzymać korzystny dla siebie rezultat i zdobyć tak cenne dwa punkty. Podhale było trochę zmęczone po wtorkowym spotkaniu z mistrzem Czechosłowacji, warto jednak podkreślić kapitalną grę bramkarza Cracovii Gója oraz bloku defensorów, szczególnie Wójcika, Stall i Stachonia. W ataku bardziej kolektywnie grał Migacz. W Podhalu wyróżnili się Bizub, Fryźlewicz, Kącik i Zientara.
Cracovia: Gój, Stachoń, Klimczak, Wójcik, Stała, M. Pysz, Migacz, W. Pysz, Kosturek, Powalacz, Krawczyk, Błaźowski, Pietkiewicz, Csorich, Cieślak.

Podhale: Bizub, Słowakiewicz II, Fryźlewicz, Słowakiewicz, Rusinowicz, Klocek, Kącik, Zientara, Kokoszka, Bizub II, Stankiewicz, Ruchała, Jaskierski, Garbacz, Zgierski.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 6 z 8 stycznia 1970

• 16 kolejka - 7 stycznia 1970 Cracovia - Podhale Nowy Targ 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), bramki dla Cracovii: Powalacz, M.Pysz [1]