1970-01-11 Pomorzanin Toruń - Cracovia 6:6

6

(3:3; 0:2; 3:1)

"Dwa zwycięstwa hokeistów Podhala" -

Dwa zwycięstwa hokeistów Podhala

Komplet punktów z wyjazdowych spotkań przywieźli hokeiści Podhala. Cracovia miała szanse na zdobycie dwu cennych punktów, zabrakło jednak odporności w końcówce meczu z Pomorzaninem.

W meczach o mistrzostwo Polski w hokeju juniorów Cracovii doznała dwóch porażek z Naprzodem Janów. W sobotę przegrał 5:6, wczoraj 2:3. W sobotę po niezwykle zaciętym i wyrównanym pojedynku Podhale pokonało w Toruniu Pomorzanina 8:7 (2:3, 2:2, 4:2).
Wysokiej porażki 3:10 (0:8, 1:2, 2:2) doznali hokeiści Cracovii w meczu z Polonią Bydgoszcz. O porażce zespołu krakowskiego zadeydowała fatalna pierwsza tercja meczu i szereg wykluczeń za nieprawidłową grę.
W niedzielę kolejne punkty zdobyli hokeiści Podhala w meczu z Polonią Bydgoszcz zwyciężając 4:2 (1:1, 0:0, 3:1). Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg, lepsza kondycja 1 doświadczenie zapewniło zespołowi nowotarskiemu cenne zwycięstwo. Bramki dla Podhala zdobyli: Mrugała 2, Ziętara 1 Kokoszka po 1.

Wielką szansę na zwycięstwo miała wczoraj Cracovia w meczu z Pomorzaninem. W trzeciej tercji zespół krakowski prowadził już 6:3 lecz zagubił się, co umożliwiło gospodarzom doprowadzić do rezultatu remisowego 6:6 (3:3, 0:2, 3:1). Bramki dla Cracovii uzyskali: Migacz 3, W. Pysz, M. Pysz i Krawczyk po 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 9 z 12 stycznia 1970

• 18 kolejka - 11 stycznia 1970 Pomorzanin Toruń - Cracovia 6:6